Yazar : Kolektif
Yayıncı : Doğu Kitabevi
Fiyat: 23.40   Liste Fiyatı : 26.00
Ürün Satışta. % 10.00 İndirim
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9786059093798
Yayın Tarihi : 2019-09-13
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Yapay Zeka ve Gelecek
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 243
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 195
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Katkıda Bulunan (İçerik) : Zekiye Kutlusoy, Hulki Cevizoğlu, Ozan Demir, Atilla Aydın, Emin Murat Esin, Deniz Altun, Burak Karaca, Ayşe Meric Yazıcı, Mürşide Özgeldi

Son yıllarda belki de en çok kullandığımız deyim yapay zeka deyimi;her yerde,her ortamda neredeyse onun adı geçiyor.
Zeka terimi de düşünce tarihinde,özellikle felsefe ve bilim tarihinde adı çok geçen, üzerinde çok sayıda filozofun, bilim insanının durduğu, incelediği; farklı bilgi ve bilim dallarını birbirine yaklaştıran bir terim ve kavram. Hepimiz hala zekayla uğraşıyoruz ve öyle görünüyor ki daha da uğraşacağız.Bu kavramın yapay nitelemesini almasından beri ,sanki insan kendini,kendi elleri arasına almış gibi görünüyor.Doğal zekavar gücüyle, kendine yöneliyor ve kendi olanaklarını sınırsızca kullanmak üzere, zekasını makineye, makinelerin gölgesindeki programlara, kodlara, yazılımlara yansıtıyor; neredeyse kendini makineye bağlıyor, makinede somutlaşıyor.

Hiçbirimizin yapa zekadan uzak durma lüksü yok artık sanki iyisimi onun ne olduğunu, el ele ,kafa kafaya verip, anlamaya çalışalımtüm birikimimizle.

Üniversitemizde yine her zaman olduğu gibi, iç ve dış paydaşlarımızla işbirliği içinde yapay zeka konusunda bir çalışma daha yaptık ve farklı alanlardan, sektörlerden gelen temsilcilerle,konuyu mercek altına aldık.

Kısacası yapay zeka kavramı aslında insanoğlunun kendisinin gerçekleştireceği işleri, başkasına yaptırmak için geliştirdiği çözümlerden sadece biri ve iyi bir ekiple farklı noktalardan sizin için ele alındı.

Okuyucu Yorumları