Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişilere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

Format :Kitap
Barkod :9789753638029
Yayın Tarihi :2019-05-10
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Kürk Mantolu Madonna
Baskı Sayısı :96.Baskı
Sayfa Sayısı :160
Kapak :Karton
Kağıt :3.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Sabahattin Ali
Grafiker   : Nahide Dikel
2017-08-23

Güzel bir kitap olması yanında akıcı özelliği de var bu yüzden seviyorum bu kitabı artı sınavda karşıma çıkmıştı iyi ki okumuşum

En sevdiğim kitaplardan biri . Akıcı anlatımı var . Çok güzel bir kitap tavsiye ederim .

2017-08-05

En sevdiğim baş yapiti.

2015-01-18

Güzel akıcı bir kitap.Raif bey dönemin ezik insan tipine çok harika bir örnek. Kendini tutkusunun esiri eden bir adam. Çok özel olduğunu düşündüğü bu saplantı üzerinden bencilce hülyalara dalan kişilksiz kimliksiz bir kahraman.Bence hikaye zayıf bir kurguya sahip. Daha güçlü yerel kodlanabilirdi Raif bey özel bi kişilik olabilirdi. Gençlik dönemimin romanına yeşilçamın film senaryolarına benzemiş.Taslak olarak Raif bey karakteri bana Amerikalı yazar Herman Melville 'in 19.yy sonunda yayınladığı Katip Bartleby kitabını hatırlattı. Orada yazar kahramanı "Katip Bartleby" i öyle güzel işlemiştiki ilerleyen sayfalarda artık onun ne diyeceğini okuyucu çok iyi biliyordu. :) Merak uyandıran bir kişilikti ve gerçekten o sonucun çok özel nedenleri vardı. Raif bey ise herkesin gençliğinde çocukluğunda bir örneğini hatırlayabileceği sıkıcı bencil bir tip görünüyor.

Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler