Çevirmen : İbrahim Şener
Yayıncı : Pegasus Yayıncılık
Fiyat: 26.98   Liste Fiyatı : 29.98
Ürün Satışta. % 10.00 İndirim
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9786052996324
Yayın Tarihi : 2019-05-17
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Tetralog - Ben Haklıyım Sen Haksızsın
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 160
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Büyücülük diye bir şey var mı?

Bilim tüm sorularımıza cevap olabilir mi?

Mantıksal çıkarımlar sayesinde tüm sorularımıza yanıt bulabilir miyiz?

Herkesin kendi bakış açısına göre haklı olduğu bir dünyada doğru ve yanlıştan nasıl bahsedilir?

Tesadüfen trende bir araya gelen dört kişi büyücülük, bilim, doğruluk; bir şeyi bilmek, bir şeye inanmak ile bir şeyden emin olmak arasındaki fark; ahlaki değerler, kişinin karar vermedeki rolü gibi birçok konu üzerine sohbet eder. Büyücülüğe inanan Bob ve bilime inanan Sarah, Bob'un yaşadığı bir olay üzerine tartışırken ciddi bir fikir ayrılığı yaşarlar. Bu tartışmaya kulak misafiri olan rölativist Zac ve mantığın savunucusu Roxana da kendi bakış açılarıyla sohbete katılırlar.

Günlük hayatta karşılaştığımız sorunların felsefi açıdan nasıl ele alındığını gördüğümüz Tetralog: Ben Haklıyım, Sen Haksızsın birbirine tamamen zıt kişilerin kendi bakış açılarından, aynı olaylara yaptıkları yorumları ve bu yorumlar arasındaki farkları eğlenceli bir dille ortaya koyuyor. Buradaki tartışma sayesinde, sunulan bakış açılarından birine sahip değilseniz de her zaman haklı olamayacağınız ve haksızlığınızı kabul etmenin kötü bir şey olmadığı gerçeğiyle karşı karşıya kalacak ve belki de çevrenizdekilerle yapacağınız tartışmalarda bu yaklaşımları göz önünde bulunduracaksınız.

Tetralog: Ben Haklıyım, Sen Haksızsın içinde birçok faydalı bilgi barındırıyor. Yazar eğlenceli bir anlatım ve sivri bir dil kullanmış. Birkaç önemli felsefi konuyu etkili bir şekilde ele almış ve bunu sıkça kullanılan yollara sapmadan yapmış. Bu kitabı okumak için herhangi bir akademik eğitim veya bilgi birikimi gerekli değil. Okuyan herkes bundan kendine göre bir şeyler çıkaracaktır.

- Notre Dame Philosophical Reviews Online

Yılın kitabı.

- Times Literary Supplement

Okuyucu Yorumları