Yayıncı : Turhan Kitabevi
Fiyat: 36.00   Liste Fiyatı : 40.00
Ürün Satışta. % 10.00 İndirim
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod-ISBN : 9789944265713
Yayın Tarihi : 2013-11-00
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Nasıl Girişimci Olunur?
Baskı Sayısı : 3.Baskı
Sayfa Sayısı : 259
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 165 X 245
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Kitapta klasik açıklamalar dışında aşağıdaki bölümlere de yer verilmiştir:
Hedefler: Her bölümün başında hedefler sıralanmaktadır. Bölümde açıklanan konularla egzersiz ve örnekler, bu hedeflere odaklandırılmıştır.
Örnekler: Gerçek veya gerçeğe yakın durumları içeren örnekler konular arasına yerleştirilmiştir. Bu örnekler, bölüm içinde anlatılan konuların uygulamadaki geçerliliğini kanıtlayıcı niteliktedir. Örnekler, kolay ayırt edilebilmelerini sağlamak üzere italik harflerle yazılmıştır.
Egzersizler: Egzersizler, öğrencilerin edindikleri bilgileri uygulayarak yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek üzere hazırlanmıştır. Böylece öğrencilerin pratik hayatta karşılaşabilecekleri durumlar hakkında bilgi ve deneyim kazanmaları amaçlanmaktadır. Bazı egzersizler, Ev Ödevi olarak sınıf dışı çalışma yaptırmak amacıyla hazırlanmıştır.
Okuma Parçaları: Okuma parçası bölümünde başarılı girişimci profilleri ve gazete ve dergilerden seçilmiş yazılar kullanılmıştır. Okuma parçalarının sonuna eklenen sorularla, bu bölümlere egzersiz niteliği kazandırılmıştır.
Küçük İşletme Sırları: Bu bölümde küçük işletme yönetiminde başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken konulara ilişkin bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgiler, girişimci adaylarına iş planı hazırlama aşamasında yol gösterici ipuçları niteliğindedir. Bu bölüm ayrıca, kurulu işletme sahibi girişimcilerin yararlanabileceği bir kaynak oluşturmaktadır.
Güzel sözler: Her bölümde işlenen konuyu çağrıştıran güzel sözlere yer verilmiştir. Öğrenciyi düşünmeye sevk edebilmek için her sözün altına, yazarların bu sözleri destekleyen veya karşı görüş bildiren düşünceleri eklenmiştir. Yazarın Notu (YN) ibaresiyle belirtilen bu düşünceler ve güzel sözler de birer egzersiz ve soru kaynağı oluşturmaktadır.
Konu Başlıkları
Girişimcilik Nedir
Girişimcilik, Yenilik ve Yaratıcılık
İş Kurma Alternatifleri
İş Planının Temel Ögeleri: İmaj ve 4P

Okuyucu Yorumları