Eğer şu an istediğin yerde değilsen, bu senin daha iyisini yapamayacağından değil, kendi kendine söylediklerinden, kendi kendine inandırdıklarındandır.
Bu ülkenin liderlere ihtiyacı var diyorlar. Sağına soluna bakma, lider sensin. Nereye gittiğini bilirsen, insanlar seni takip eder, etmeyecekler de yoluna çıkmaz. Yanlış bir şey yaptığında, ne aptalım dersen, aptallaşırsın. Kendin hakkındaki her olumsuz düşüncen, güvenine indirilen bir balyozdur. Senin başarın iki kulağının arasında. Başkaların senin hakkında ne düşündüğünde, öğretmenlerin ya da işyerindeki insanların senin hakkında neler söylediğinde değil, geçmişte neler yaptığında, bugün nerede olduğunda ya da ekonominin içinde bulunduğu durumda da değil. Başarı senin kalbinde. Onu dışarıda arama. Sen kendini adam yerine koymazsan, başkasının gelip de bunu senin yerine yapmasını bekleme. Yapmayacaklar. Sen kalkıp kaderini eline alacaksın. Bunun başka bir yolu yok.
Yapmaya korktukların zor değil, sen korktuğun için zorlaştırıyorsun. ?Hakkettiğim hayat bu değil!? Eğer bir şeyleri değiştirmeye karar verip harekete geçmezsen, hakkettiğin hayat bu olacak. Sonun gelecekse, bunun dizlerinin üzerinde olmasındansa, ayakta olması daha iyidir. Cesur davrandığında alacağın yaralar, daha sonra cesaretinin madalyaları olacak, kendini aşağı görmene değil, kendinle gurur duymana yol açacak. Hayatının sona ereceğinden korkma, hiçbir zaman başlamamasından kork. Eğer korku seni yiyip bitiriyorsa, sen de dönüp bir parçasını ısırıp kopar.
Geleceğin kendi avuçlarının arasında. Sen kendi kendine yeterlisin. Başarmak için gereken her şeye yeterince sahipsin. Beklemek zorunda değilsin, kimseden izin almak zorunda değilsin. İş değiştirmek zorunda değilsin. Hedeflerinin peşinden gitmek için şimdi hazırsın. Elinizdekileri kullanın ve bir sihre dönüştürün. Yarın değil, gelecek ay değil, hemen şimdi. Daha fazla paraya ihtiyacınız yok, yeterince paraya sahipsiniz. Arabanız yoksa, doğru dürüst bir çift ayakkabınız yoksa, kimseden destek görmüyorsanız, daha fazla bir şeye ihtiyacınız yok. Çünkü bir hayaliniz ve yüreğinizde başarma arzusu var.
Başarının sırrı için çok uzağa bakmana gerek yok. O sır senin içinde, kendi yüreğinde. Yürekten arzuladıkların varsa, başka bir şeye ihtiyacın yok. Bilmiyorsan öğrenirsin, korkuyorsan cesurca ilerlersin, engeller varsa parçalarsın, çıkmazdaysan yıkar geçersin. Yanan bir ruhtan daha güçlü bir silah yoktur. Arzu varsa, çıkış yolu da vardır. Arzu imkansızı mümkün yapar. Bir yol yaratabilirsiniz, bir yol yokmuş gibi görünürken. Arzunun karşısında hiçbir şey uzun süre dayanamaz

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789752701953
Yayın Tarihi :2018-07-30
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Kafesin İçerisindeki Hayat; Başarıya, Mutluluğa ve Özgürlüğe Yolculuk
Baskı Sayısı :127.Baskı
Sayfa Sayısı :370
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :145 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Cengiz Erşahin
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler